Diody LED a Neony:

 NEONDIODA
Czas pracy:ok. 6000 hok.100 000 h
Zasilanie:100-250V3-24V
Pobór mocy:ok.400Wok. 0,25W
Cena:metr ok. 12złsztuka ok.2zł

(dane dotycząc przeciętnych produktów)

NEONY:DIODY:
 są to szklane rurki wypełnione gazami szlachetnymi takimi jak:
– neon,
– argon.Zasilane są dzięki wykorzystaniu specjalnych wysokonapięciowych transformatorów.
Efekt wizualny (świecenia) widziany jest dla ludzkiego oka dzięki wyładowaniom elektrycznym wewnątrz rurki (przepływające elektrony zderzają się        z atomami gazu tym samym wytrącając z orbit neony czyli ich własne elektrony, które wracając wydzielają duże ilości energii w postaci promieniowania elektromagnetycznego).
są to elementy elektroniczne, które mają wiele zastosowań. Zbudowane są z dwóch elektrod – anody (-)                i katody (+).Zadaniem anody jest przyjmowanie ładunku       ujemnego,       a następnie przekształcanie go           w ładunek dodatni z kolei katoda pełni funkcję przyjmowania ładunku dodatniego   powstałego     w anodzie. Ładunek przepływający między nimi może przybierać różne formy (elektronów             i jonów). Ich cechą charakterystyczną jest to, że przepuszczają prąd tylko w jednym kierunki, co więcej są bardzo trwałe.
Podsumowanie:
Reklamy lub innego rodzaju świecące tablice wykonane                z  neonów mają jedną zasadniczą wadę:Z racji, iż są wykonywane zazwyczaj z jednolitego kawałka neonu, podczas ewentualnego uszkodzenia ulatnia się cały gaz zawarty w rurce i konieczna jest wymiana całego oświetlenia co pociąga za sobą dodatkowe koszty. W przypadku reklam LEDowych sytuacja jest inna ponieważ reklamy czy tablice zbudowane są z wielu diód co pozwala na pojedynczą wymianę uszkodzonych. Ponadto obowiązują przepisy dotyczące poboru mocy, a diody zużywają o wiele mniej energii niż neony. Diody Led charakteryzują się małymi wymiarami, wysokim współczynnikiem jasności, małym poborem mocy oraz tanimi naprawami.

Wszelkie dodatkowe informacje udzielane są:

  • telefonicznie: 77 448 70 30
  • drogą e-mail: info@tabliceswiecace.pl
  • listownie bądź bądź osobiście w naszej placówce:

Lumi Technology

ul Piłsudskiego 62a

48-303 Nysa